Leśna Ustroń

    Zdrowotne właściwości miejscowego klimatu zostały odkryte już w latach przedwojennych, Tuczno stało się miejscowością uzdrowiskowo - wypoczynkową, zaś do tutejszego zakładu, pełniącego funkcję sanatorium zjeżdżali się kuracjusze z terenów Meklemburgii, Brandenburgii i Wielkopolski.

    Tutejszy mikroklimat, z powietrzem nasyconym olejkami eterycznymi drzew iglastych, aromatem lip, dębów, brzóz sprzyja odprężeniu, relaksowi i wyciszeniu, regeneruje, wpływa dobroczynnie na zdrowie i samopoczucie. 

 

       Nasz zakład „Leśna Ustroń” w Tucznie oferuje Państwu szeroki wybór zabiegów fizjoterapeutycznych w przyjemnej, rodzinnej atmosferze.

       Ośrodek położony jest na skraju miasta, w pobliżu jeziora, w otoczeniu lasów. Są to głównie lasy szpilkowe, z przewagą sosnowych tworzące wspaniały mikroklimat, bardzo korzystnie wpływający na drogi oddechowe a licznie występujące tu brzozy świetnie poprawiają samopoczucie psychiczne. Liczne ścieżki turystyczne i obfitujące w atrakcje przyrodnicze i historyczne okolice są świetną okazją do aktywnego wypoczynku i terenoterapii.

    LEŚNA USTROŃ posiada również oddział opiekuńczo-leczniczy i rehabilitacji ogólnoustrojowej, dzięki czemu na terenie zakładu pracują  lekarze - doskonali specjalności, którzy mogą również służyć radą i pomocą naszym kuracjuszom.

Znalezione obrazy dla zapytania tuczno sanatorium

  • Wygląd budynku w latach przedwojennych

    Wygląd budynku w latach przedwojennych